Kto może poruszać się hulajnogą elektryczną
Maj jest miesiącem, w którym trzecioklasiści przystępują do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Obecne trendy w kontekście prezentów wskazują, że częstym prezentem są hulajnogi elektryczne. Niestety w tym wieku dziecko nie może się na niej poruszać.
Przed nami kolejny majowy weekend, podczas którego odbywają się uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. W dobie dzisiejszych trendów, częstym prezentem dla trzecioklasistów są hulajnogi elektryczne oraz różnego rodzaju urządzenia transportu osobistego.
Oczywiście taki prezent bardzo ucieszy młodego człowieka, który niestety według obowiązujących przepisów nie może się na nim poruszać. Dokumentem uprawniającym do korzystania z takiego typu urządzeń, jest karta rowerowa, którą dzieci zdają w czwartej klasie szkoły podstawowej.
Należy dziecku wytłumaczyć, że na swoje przejażdżki wymarzoną hulajnogą elektryczną trzeba trochę poczekać lub na tą chwilę musi zadowolić się tradycyjną hulajnogą, która dla jego zdrowia fizycznego jest bardziej wskazana. Rodzice są odpowiedzialni, aby rozsądnie to przekazać i ustrzec swoją zbuntowaną w tym zakresie pociechę przed ewentualnymi następstwami nieuprawnionego korzystania z hulajnogi elektrycznej lub urządzenia transportu osobistego.
W poniższej grafice przedstawiamy najważniejsze zasady korzystania z takich środków komunikacji. Oczywiście te przepisy dotyczą osób, które są uprawnione do ich użytkowania. Źródło grafiki: gov.pl